Skip to main content

Yeşilova Holding, sürdürülebilir bir gelecek için gerçekleştirdiği dönüşüm yolculuğunda, tüm Grup şirketlerinde kullanılan karton bardakların kullanımını sıfırladı.

 

Yeşilova Holding, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya için kaynakları doğru kullanmaya ve atıkları minimize ederek geri dönüştürmeye büyük özen gösteriyor. Grubun bu kapsamda hayata geçirdiği son adım, aylık kullanım adedi 150 bine ulaşan karton bardak kullanımının sıfırlanması oldu. Sürdürülebilir bir dünya ve sorumlu tüketim ilkeleri çerçevesinde hayata geçen uygulama ile hem önemli bir tasarruf gerçekleşti hem de çevresel atık oluşumunun önüne geçildi.

 

Ağustos 2022’de başlayan uygulama kapsamında, aylık 150.000 adet olan karton bardak atığını doğaya bırakmamak için Grup şirketlerinin tamamında cam bardak kullanılmaya başlandı. Uygulama ile 5.520 kg karbondioksit, 495 kg plastik, 10.125 kg kereste kullanımı olmak üzere büyük bir sera salınımının önüne geçildi.

 

“HER ŞEY DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN…”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova şunları söyledi:

“Bugün iklim krizinin çok yıkıcı ve inkar edilemeyecek etkileri ile mücadele etmeye çalışıyoruz. Soluduğumuz hava, içtiğimiz su ve besinlerimizin kaynağı toprağımız maalesef büyük bir kirlilik ile karşı karşıya. Bu durumun önüne geçmek ve tersine çevirmek için her kuruma, işletmeye, bireye görevler düşüyor. Yeşilova Grubu olarak biz de sürdürülebilir bir gelecek için dönüşüm yolculuğumuza karton bardaklara veda ederek devam ediyoruz. Geri dönüşümü olmadığı için muhtemelen doğaya atık olarak bırakılan ya da yakılarak bertaraf edilen bu atıkların çöp olarak çevremizi, doğayı, havayı ya da denizleri kirletmesinin önüne geçmek istedik. Sürdürülebilirlik, tasarruf ve verimlilik anlayışımız ile bilinçli üretim ve tüketim alışkanlıklarımızı sürekli genişletmeye, bu alandaki stratejilerimizi de tüm operasyonlarımızda ve çalışma arkadaşlarımızı kapsayan bütünsel bir yaklaşımla ele almayı sürdüreceğiz. Hem çevresel etkimizi azaltmak hem de yarınlara daha iyi bir gelecek bırakmak için Yeşilova Grubu olarak farklı uygulamalar hayata geçirmeye devam edeceğiz.”