Skip to main content

Geleceğin Dünyası için
Hayal Eder,
Tasarlar ve Üretir

Ne Yapıyoruz?

Yüksek katma değerli alüminyum ürün ve çözümlerinin geliştirilmesinde ve üretiminde birçok dünya lideri markanın çözüm ortağı olan Yeşilova, ilhamını yüzyılın metali olarak kabul edilen alüminyumdan alıyor.

Yeşilova olarak 1975’ten bu yana süren alüminyum yolculuğumuz; alüminyum profil, levha, aksesuar ve kompozit panel satışı ile başlayarak bugün alüminyum ekstrüzyon, enjeksiyon, otomotiv ve raylı sistemler alanlarındaki yetkin ürünlerimiz ile dünyanın dört bir yanında devam ediyor. ​

Yeşilova olarak, alüminyumu katma değerli çözümlere dönüştürerek tekrar ve tekrar hayata kazandırılması konusunda çalışıyor ve kendimizi oldukça şanslı hissediyoruz.​

Sürdürülebilir bir dünya amacıyla ilerlerken parolamız, değerlerimiz ve ilkelerimiz ile ayak izimizin bulunduğu her faaliyet alanında “Mutlu Çalışanlarla Sürdürülebilir Bir Dünya” amacını benimsiyoruz.

Alüminyum ekstrüzyon alanında tecrübeli bir çözüm ortağı olan Yeşilova, yılda yaklaşık 50 bin tonlu üretim kapasitesiyle, alüminyum profil ürünlerinin önde gelen küresel üreticisi konumundadır. Otomotiv, raylı sistemler, inşaat, enerji gibi endüstrilere hizmet verirken, düşük karbonlu bir geleceğin inşası için e- mobiliteye yönelik ürünler tasarlar ve üretir.

Yüksek basınçlı alüminyum döküm parçalar konusundaki uzmanlığı ile müşterilerine sürdürülebilir, izlenebilir, tam zamanında, kaliteli ürün ve hizmetler sunar. Yüksek basınçlı döküm, talaşlı imalat ve robotik yüzey işlem operasyonlarını tek çatı altında toplayarak sektördeki payını her geçen gün artırmaktadır.​

Alüminyum; hafifliği, korozyon direnci, darbe emiciliği, görselliği gibi özellikleri ile otomotiv sektörünün vazgeçilmez metalidir. Otomotivdeki uzmanlığı ile Yeşilova, sektörün beklentilerine hakimdir ve bu ihtiyaçlara yönelik tasarımdan nihai ürüne kadar müşterilerinin ihtiyaçlarını şekillendirir. ​

Hafif raylı, metro, hızlı tren gibi taşıtlar için alüminyumdan üretilen aydınlatma sistemleri entegre edilmiş tavan modülleri, çerçeve, havalandırma kapakları, tavan kemerleri komple tavan grubu başta olmak üzere çok çeşitli parçadan oluşan geniş ürün yelpazesiyle dünyanın önde gelen raylı sistem firmalarına hizmet verir.​

Can Alüminyum markamız ulusal pazarda; sanayi, inşaat, ve mobilya sektörlerinin ihtiyaç duyduğu her türlü alüminyum profil, alaşımlı – alaşımsız levha, aksesuar ve kompozit panel stoku da bulunduruyor ve satışını yapıyor.
Ürün yelpazesi ve fiziki şartları açısından Avrupa’nın en büyük alüminyum satış merkezlerinden biri olan Can Alüminyum, Bursa’da bulunan merkez mağazası, servis merkezi ve elektrostatik toz boya tesisi, Ankara’daki lojistik merkezi, İstanbul ve Ankara satış pazarlama birimi ve Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde bulunan satış noktaları ile ulusal pazarın tamamına hizmet veriyor.
Vizyonumuz

Bilgi Barındıran Ürünler

Beklenti Yükselten Hizmetler

Kalıcı Üstünlükler

Amacımız & Parolamız

Mutlu Çalışanlarla
Sürdürülebilir Bir Dünya

Sürdürülebilir bir dünya için çalışıyor, bu yaklaşımla üretimimize devam ederken gerekli motivasyonu çalışanlarımızdan alıyoruz. Büyümemizde ve gelişmemizde bize yol gösteren tüm çalışma arkadaşlarımızın başarımızın merkezinde olduğunu biliyoruz.

İş Birliği &
Sinerji

Yeşilova’da tüm çalışma arkadaşlarımızla iş birliği içerisinde, hep daha iyiyi üretme motivasyonu ile çalışıyoruz. Sinerjimizi birbirimize borçluyuz.

İlkelerimiz

Ekip Olmak

Samimi iletişim kurar, Ortak hedefi paylaşır, Yükleri birlikte omuzlar, Mutlu oluruz.

Hedefli Olmak

Stratejilerimizi belirler, Planlı şekilde çalışır, İşlerimizi iyi takip eder, Başarılı oluruz.

Çevik Olmak

Değişen koşulları anlar, Gelişmelere hızlı aksiyon alır, İşlerimize dinamizm katar, Bir adım önde oluruz.

Yenilikçi Olmak

Var olanı sorgular, Değişime heyecan duyar, Geleceği hayal eder, Yaratıcı oluruz.

Değerlerimiz

Şeffaf Olmak

Birbirimizi dinler, Fikrimizi söyler, İletişime açık olur, Güvenilir kalırız.

Olumlu Olmak

Hayatı sever ve canlıları sever, Güzellikleri görür, Sevgi ve iyi niyet besler, Herkese saygı gösteririz.

Eşitlikçi Olmak

Çeşitliliği zenginlik görür, Daima dengeyi gözetir, Adaletli davranır, Farklılıklarımızla bir oluruz.

Çevreci Olmak

Yeşili sever, Çevremizi korur, Doğaya katkıda bulunur, Geleceğe umutla bakarız.

Başkanın Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız ve Çok Kıymetli Çalışanlarımız,  

1975 yılında tek desteğimizin heyecan ve çalışma azmi olduğu küçük bir dükkânda başlayan iş hayatımız bugün, alanında sektörünün en iyileri olma hedefiyle ilerleyen şirketlerimizle devam ediyor. 

Başarının en iyi yol arkadaşının çalışmak olduğuna inandığımız için; ilkeli duruş, ticari ahlak ve kaliteli üretim önceliğimizden asla vazgeçmedik. Bu süreçte tesadüfi başarılara değil, çalışma azmine sahip olanların yakalayabileceği şanslara sahip olduk. İlke ve değerlerimiz, doğrudan tecrübelerimizle şekillenen doğrulardan oluştu. 

Bu doğruların en başında gelen dürüstlük, tüm ticari hayatımızın temel noktasıdır. Hem iş hem de özel hayatımızda dürüstlüğün her kapıyı açacağına inandık ve bundan asla ayrılmadık. 

Her koşulda ilkeli olmayı adil olmakla bir tuttuk. Her şeyi güzelleştiren bir sihirli değnek gibi kullandık ilkelerimizi. 

Güvenilirliği hayatımızın en yıkılmaz kalesi yaptık ve bu kalemizi hiçbir kuvvetin yıkamadığını gördük. 

Yaptığımız işe değer katmanın, bir fark ortaya koymanın, en güzel yol olduğunu gördük. Dünya için, kendimiz için, ailemiz için, işimiz ve müşterimiz için katma değeri yüksek bir çıktı kabul ettik. 

1975’ten beri bu doğrularla ilerlerken de ilk odağımız hep insan oldu. Çalışan, emek veren, katma değer oluşturan her çalışanımız bize güç kattı.  

“İş Birliği ve Sinerji” parolamızla, asla vazgeçmeyeceğimiz değerlerimizle, geleceğimizi ortak bir bilinçle inşa etmeyi hedefliyor, yarım asra yaklaşan yolculuğumuzda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de dünyamıza, topluma, çalışanlarımıza, sektörümüze ve müşterilerimize katma değer sağlamaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz. 

Saygılarımla, 

 

Ali İhsan Yeşilova 

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı 

Yeşilova Grubu’nun Hikayesi…

Yeşilova Holding olarak, “Mutlu Çalışanlarla Sürdürülebilir Bir Dünya” felsefesi ile dünya ve toplum için ekonomik, sosyal ve çevresel faydalar sağlayarak, sürdürülebilir kalkınma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyoruz.

Ticari hayatına 1975 yılında Can Alüminyum markasıyla başlayan, bugün ise alüminyum sektöründe Türkiye’nin önemli şirketlerinden biri haline gelen Grubumuz, biri Avrupa’da olmak üzere toplam 9 şirketi, 1800’ü aşkın çalışanı ve yaklaşık 40 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla ülkemizin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Yeşilova’nın elde ettiği başarı ve büyümesinin itici gücünü ise birbiriyle entegre ve sinerji yaratan şirketlerin yatırımları oluşturuyor.

1975’ten Bugüne…

1975 - Alüminyum ile ilk tanışma, ilk ticaret

Yeşilova’nın kurucusu Ali İhsan Yeşilova, 60 metrekarelik bir dükkanda çıraklıkla başladığı işini, günümüzde Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından birine dönüştürecek adımın temellerini attı. İlk alüminyum aşkı o zaman başladı.

1988 - Ticaretten Sanayiciliğe

Ali İhsan Yeşilova’nın, 1988 senesinde Bursa’da faaliyet gösteren bir otomotiv şirketinin üst düzey yöneticisi ile tanışması sonucu, otomotiv sektöründe kullanılan alüminyum parçaların üretimi için Canel Otomotiv kuruldu. Bu yatırım, zamanla büyüyen otomotiv işlerinin de başlangıcı oldu.

1990 - İlk profil üretimi başlıyor

Dönemin ekonomik ve ticari alanında yaşanan sıkıntılarının alüminyum tedarikinde de problemleri beraberinde getirmesi ve bu durumun Grup için profil üretimini zorunlu kılması nedeniyle, Yeşilova Holding’in ikinci sanayi iştiraki olan Cansan Alüminyum kuruldu.

1993 - Can Metal ile dökümcülüğe

Faaliyetine 1993 yılında başlayan Can Metal, endüstrideki gelişmelere paralel olarak alüminyum profillerin renklendirilmesi amacıyla elektrostatik toz boya yatırımı ile üretim hayatına başladı. 2009 yılından bu yana da otomotiv endüstrisindeki gelişmeler ve bu yöndeki talepler doğrultusunda Hasanğa OSB’deki yeni üretim tesisine taşınarak alüminyum yüksek basınçlı döküm parçaları üretmeye devam ediyor.

2002 - Ar-Ge temelleri atılıyor

Grubun sanayi alanındaki yetkinlik ve birikimlerine katkı sağlamak amacıyla Yeşilova Ar-Ge Merkezi’nde ilk araştırma-geliştirme çalışmaları başladı.

2017 - Otelcilik sektörüne ‘merhaba’

Alüminyum profil malzemelerin satışının gerçekleştirildiği Can Alüminyum’un Bursa Kent Meydanı’ndaki mağazası yerine, uluslararası otel zincirlerinden Holiday Group’un bir şubesi olan Holiday Inn Bursa City Centre açıldı. Bu yatırım ile Yeşilova Holding turizm sektörüne de giriş yaptı.

2018 - Artık Almanya’dayız

Almanya’da otomotiv ve enerji sektörleri başta olmak üzere birçok endüstri için profil çözümleri sunmak üzere Cansan Aluminium Profil GMBH şirketi Frankfurt’ta faaliyete geçti.

2018 - Raylı Sistemlerde uzmanlaşma

Alüminyum metalinin ulaşım sistemleri alanında zamanla artan yaygın kullanımına bağlı olarak, alüminyum raylı sistem uygulamaları gerçekleştiren Canray Ulaşım kuruldu. 

2023 - Yeşilova çatısı altında birleşme…

Sürdürülebilir ve değer yaratma hedefiyle yarım asırdır ülke ekonomisi ve toplum için katma değer oluşturan yatırım ve çalışmalar gerçekleştiren Yeşilova Holding, yeni dönemde tüm markalarını Yeşilova markası altında birleştirerek yolculuğuna devam ediyor.

Etik Kurallarımız

İş ilişkisinde bulunduğumuz kişi ve kuruluşlarla, içinde bulunduğumuz toplum, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla değerlerimizi de gözeterek; etik, tutarlı ve toplumsal bilinçle hareket ediyoruz. 

Yeşilova olarak, Etik kodlar ve Davranış Kuralları üzerinde yapılan her türlü ihlal ve suiistimal bildirimini önemsiyor ve bildirimleri titizlikle inceleyerek gerekli kararları alıyoruz. 

Yeşilova Holding ve grup şirketlerimiz için kurumsal yönetim, şeffaflık, etik kodlar ve davranış kurallarına bağlılık sürecinde kullanılan sistematiğimizi detaylı incelemek için tıklayın.

Yazılı bildirimler için aşağıdaki kanaldan iletişime geçebilirsiniz.

E-mail: etikhat@yesilova.com.tr 

Whatsapp:  0 535 010 53 89