Skip to main content

 Yeşilova Holding, çevre kirliliği ile mücadele ve döngüsel ekonomi yolunda yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Tüm grup şirketlerinde start alan geri dönüşüm kampanyasından elde edilecek gelir, Bilim Kızı projesine aktarılacak.

 

Türkiye alüminyum sektörünün öncü şirketlerinden olan Yeşilova Holding, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı üretim misyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor. Holding, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, çevre kirliliğiyle mücadele sorumluluğundan da yola çıkarak yeni bir sosyal sorumluluk kampanyası üstlendi. “Getir Dönüştürelim” ve “Alüminyum Çöp Değildir” temaları ile başlayan kampanyalar ile geri dönüştürülerek tekrar hayata kazandırılabilecek atıkların toplanarak bir ekonomik değere dönüşmesi ve bu değerin de Bilim Kızı projesine aktarılarak genç kızların eğitimine katkı sağlanması hedefleniyor.

 

KAMPANYA İLE EĞİTİME DESTEK VERİLECEK

Sosyal sorumluluk kampanyası hakkında bilgiler veren Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova şunları söyledi:

“Geri dönüştürerek hayata tekrar kazandırabileceğimiz; alüminyum, kağıt, plastik gibi atıkları grubumuz bünyesindeki şirketlerde bulunan atık toplama alanlarında biriktirerek sürdürülebilir bir çevre için adım atmaya devam ediyoruz. Geri dönüşüm çalışmalarından elde edeceğimiz tüm geliri de Bilim Kızı projesine aktararak, maddi imkansızlıklar ve fırsat eşitsizliği nedeniyle eğitim almakta zorlanan yüksek lisans ve doktora yapan genç kızlarımızın eğitim süreçlerine destek olmak istiyoruz. Çalışanlarımızı kapsayan bu kampanya ile onların çevre duyarlılığını daha da geliştirmeyi ve sosyal sorumluluk bilincini yükseltmeyi hedefliyoruz. Kapsamı ne olursa olsun atılan her çevre dostu adımın, bir araya gelip birleşince büyük etkilere yol açacağını düşünüyorum.”

 

“ALÜMİNYUM SONSUZ KEZ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİYOR”

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova da “Yeşilova Grubu olarak bugüne kadar toplum ve çevre odaklı birçok projeyi başarıyla yürüttük. Fakat çevre ile ilgili risk teşkil eden kirlilik etmenleri, günümüzün en önemli sürdürülebilirlik risklerinden bir tanesi. Bu yüzden uzun soluklu olarak yürütmeyi planladığımız bu kampanyamıza ayrı bir önem veriyoruz. Bir yandan ana faaliyet alanımız olan alüminyumun sonsuz kez dönüştürülebilme özelliğine vurgu yapmak istiyor, bir yandan da döngüsel ekonomideki yeri açısından geri dönüşüm alanındaki farkındalığı artırmak istiyoruz. Yeşilova Grubu olarak toplumun ve dünyamızın ihtiyaç ve beklentilerine yanıt veren projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.