Skip to main content

Yeşilova Holding’de ‘Yetenek Yönetimi’ programı başladı. İnsan kaynağının profesyonel ve kişisel gelişimi ile yaratılan katma değerin artırılmasının hedeflendiği program ile şirketlerin zorlu rekabete ve yaşanan dönüşüme hazırlanması hedefleniyor.

 

Yetenek Yönetimi uygulamasının tanıtım toplantısı kapsamında, Holding ve Grup şirketlerinin farklı departmanlarından ekipler, 6 Ekim’de Cansan Alüminyum’da bir araya geldi. Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova’nın da katıldığı toplantıda, Yetenek Yönetimi programının gündem konuları, faaliyet takvimi ve yol haritası ele alındı.

 

“ARKADAŞLARIMIZA DEĞER KATACAK BİR PROGRAM”

Çalışan beklentileriyle birlikte hızla dönüşen iş yapış modellerinin ve yetenek yönetimine ilişkin yeni nesil uygulamaların ele alındığı programda bir konuşma yapan Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova, “Yeşilova Holding olarak ‘Mutlu Çalışanlar ile Sürdürülebilir Bir Dünya’ amacımızla tüm çalışma arkadaşlarımız için yeni nesil İK uygulamalarını hayata geçirmeye büyük önem veriyoruz. Biliyoruz ki elde ettiğimiz her başarının başrolünde değerli ekip arkadaşlarımız bulunuyor. Bugün de +45 Dönüşüm Programı’nın projelerinden biri olan Liderlik ve Gelişim Dönüşüm Projemizin alt başlıklarından ‘Yetenek Yönetimi’ uygulamasının lansmanını gerçekleştiriyoruz. Buradaki amacımız, çalışma arkadaşlarımıza yetenekleri doğrultusunda daha başarılı bir geleceğe sahip olmaları için ihtiyaç duyulan rehberliği sağlamak” dedi.

 

YETENEK YÖNETİMİ PROGRAMININ ÖNEMİ…

Program ile elde etmeyi hedefledikleri çıktılar hakkında paylaşımlarda bulunan Yeşilova Holding İnsan Kaynakları Müdürü Miraç Polatlı da şunları söyledi: “Bugün iş dünyasındaki hızlı değişimler yetenekli iş gücüne olan talebi artırmakta ve bu tür iş gücünü bulmak gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Bu nedenle geleneksel işe alım ve elde tutma stratejilerinin dışına çıkmamız gerekmektedir. Artık yüksek performans gösteren ve rekabette öne çıkan bir şirket olabilmenin yolu, yetenekli iş gücünü çekebilmek, onu geliştirebilmek ve elde tutabilmekten geçiyor. Bu yüzden çalışma arkadaşlarımızın ilham verici fikirlerine, farklı bakış açılarına ve bunları geliştireceğimiz organizasyonlara ihtiyacımız var. Bu gerçekten hareketle de Yetenek Yönetimi uygulamamızı hayata geçiriyoruz.”

 

Toplantıda ayrıca, İzgören Akademi eğitmenlerinden Atınç Büyükduykular programın ayrıntıları hakkında açıklamalarda bulundu.

Leave a Reply