Skip to main content

Aluexpo Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve İhtisas Ürünleri Fuarı bu yıl 8.kez İstanbul’da düzenlenirken, Yeşilova Holding yenilikçi ürünleri ve projeleri ile fuarda yoğun ilgi gördü.

Modern hayatı şekillendiren en önemli malzemelerden biri olan alüminyuma hayat veren Yeşilova Holding, sektördeki öncü şirketleri ve profesyonellerin önemli buluşma noktası olan Aluexpo Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’na katıldı. 12-14 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen sektörün prestijli fuarı, önemli markaları ve dünyanın dört bir yanından sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Alüminyum endüstrisindeki küresel trendler, yeni teknolojik gelişmeler ve ticari bağlantıların yapıldığı, güncel konuların tartışıldığı etkin bir ortam yaratan fuarın açılışı, Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ın katılımıyla gerçekleşti. Yeşilova Holding, otomotiv endüstrisi başta olmak üzere farklı sektörler için geliştirdiği alüminyumdan yenilikçi çözümlerini ve operasyonel faaliyetlerini fuarda katılımcılarla paylaştı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeşilova Holding İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova, “Günümüzde dünyanın önemli markaları sürdürülebilir üretimlere her zamankinden daha fazla önem veriyor. Şirketler, markalarını tüketici beklentileriyle uyumlu hale getirmeye çalışırken, çevresel ayak izlerini azaltan malzemelerin kullanımına daha fazla talep gösteriyor. Bu noktada Yeşilova olarak sonsuz kez geri dönüştürülebilen yapısıyla dünyanın en sürdürülebilir ve çevreci metali olan alüminyumu kullanıyor ve otomotiv başta olmak üzere farklı endüstriler için üretimler gerçekleştiriyoruz. Fuar aracılığıyla da faaliyetlerimizi ve yenilikçi çözümlerimizi bizi ziyaret eden iş ortaklarımız ve sektör profesyonelleriyle paylaşma fırsatı bulduk” diye konuştu.

Fuar sırasında Yeşilova Holding’in standını Ticaret Bakan Yardımcımız Mahmut Gürcan da ziyaret ederken, Bakan Yardımcısı Gürcan’a grubun operasyonel faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

ANLAMLI ÖDÜL

Öte yandan, Aluexpo Fuarı’nın düzenleyici kurumları arasında yer alan TALSAD tarafından gerçekleştirilen ve alüminyum içeren atıkların dönüşümünü, bu alanda sürdürülebilirliği teşvik eden “Geri Dönüşümün Parçası Ol” yarışmasında, Yeşilova Holding Ar-Ge Proje Uzmanı Aysel Pilav’ın hazırladığı ‘Alüminyum İçecek Kutularından Otomotiv Parçası Üretilmesi’ projesi ikincilik ödülü kazandı.

Leave a Reply