Skip to main content

Yeşilova Holding’in Hasanağa kampüsündeki yeni idari binasının açılışı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova’nın iş hayatındaki 50’nci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Alüminyum endüstrisinde Türkiye’nin en köklü gruplarından Yeşilova Topluluğu, tam 49 yıldır faaliyetlerine devam ediyor. Grubun Hasanağa kampüsündeki yeni Holding binasının açılışı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova’nın iş hayatında 50’nci yılı düzenlenen törenle kutlandı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Holding ve Grup şirketlerinden üst düzey yöneticilerin katılımıyla 30 Ocak tarihinde düzenlenen açılış töreninin ardından “50. Yılında Ali İhsan Yeşilova” paneli de gerçekleştirildi. Ali İhsan Yeşilova, iş hayatında dolu dolu geçen 50 yıllık öyküsünü ve Grubun yarım asırlık köklü ve başarılarla dolu yolculuğunu panelde anlattı.

“GURURLU VE MUTLUYUM”

Ali İhsan Yeşilova gerçekleştirilen panelde Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova’nın sorularını yanıtladı. 50 yıllık kariyer hayatının önemli kilometre taşlarını anlatan Yeşilova şunları söyledi: “Bugün hem gururlu hem de çok mutluyum. Gururluyum, çünkü iş hayatında başarılarla geçen 50 yılı geride bırakıyorum. Ve çok mutluyum. Henüz 19 yaşında iş hayatına adım atmış bir gençken, babam merhum İsmail Yeşilova ve merhum Zeki Can ile başlayan bu yolculukta, bugüne kadar Grubumuzun başarısına katkı sağlayan herkese müteşekkirim. İş hayatına bundan tam 50 yıl önce 1974 yılı Ocak ayında alüminyum profil ticareti yapan küçük bir dükkanda başladım. Tezgahtar, çaycı, satıcı her işi yaptım ve yaklaşık 1 yıl sonra vesile oldu, o dükkanın sahibi oldum. İşte böyle başladı Yeşilova hikayesi. Yıllar içinde farklı endüstri kollarında büyüyen Yeşilova markamızın, başarılı çalışmalar ve iş birlikleri ile bugün ülkemizi global ölçekte temsil etmesinden gurur duyuyorum. Değerlerimizi ve ilkelerimizi kucaklayan, başarılı çalışmalarıyla itibarımızı yükselten tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün bir arada bulunma sebeplerimizden biri olan yeni Holding binamızın da tüm Topluluğumuza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, geçmişten bugüne şirketlerimiz için emek vermiş tüm çalışanlarımıza, varlıkları ve destekleri ile yolumuzu aydınlatan paydaşlarımıza ve bu yolculukta her zaman yanımda olan aileme şükranlarımı sunuyorum.”

AZMİN ZAFERİ

Grup İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova da Holding binasının açılışında bir konuşma yaptı. Yeşilova hikayesinin birçok değişim, yenilik, başarılarla dolu olsa da yarım asırlık bu yolculuğu “Azmin Zaferi” olarak tanımlayan Yalçın Yeşilova, “Yeşilova Topluluğu olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde bilinirliği ve müşteri memnuniyeti yüksek bir marka olarak yolumuza devam ediyoruz. Bugün ise günden güne büyüyen Grubumuza yeni bir eseri daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Köklü tarihimizden aldığımız güç, inanç, azim, kararlılık ve ilk günkü heyecanla, hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile Grubumuzun Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali İhsan Yeşilova’nın iş hayatındaki 50’nci yılını kutlar, bu özel törene katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Yeni Holding idari binasının açılışı ve gerçekleştirilen panelin ardından Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova’nın çalışma hayatındaki 50’nci yılı kesilen pasta ile kutlandı.

Leave a Reply