Skip to main content

Yeşilova Holding’in kadınların daha güçlenmesi ve desteklenmesi önceliği çerçevesinde hayata geçirdiği “İş’te Denge” projesi ile kadın çalışanların desteklenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı hedefleniyor.

Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova liderliğinde hayata geçirilen ‘İşte Denge’ projesi kapsamında fırsat eşitliğine yönelik alınan ve yeni dönemde uygulamaya geçirilecek çalışmalar, ‘Kadın Çalışanlarımızın Desteklenmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Manifestosu’ adı altında açıklandı.

“ÖRNEK UYGULAMALAR GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Lansman töreninde bir konuşma yapan Yasemin Yeşilova şunları söyledi: “Yeşilova Grubu olarak geçmişten bugüne kurumsal yapımızı oluşturan ilkeler ve sahip olduğumuz değerler ile tüm paydaşlarımız için fayda yaratma anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu doğrultuda faaliyetlerimizi BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde sürdürürken, en değerli varlığımız olan çalışanlarımızın refahını ve gelişimini odağımıza alıyoruz. İş’te Denge projesi ile uzun vadeli sürdürülebilir değerler yaratmayı hedeflerken, ‘Kadın Çalışanlarımızın Desteklenmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Manifestosu’ ile belirlediğimiz taahhütlerle de bu alandaki perspektifimizi çok daha geniş ve uzun vadeli bir yaklaşımla ele alacağımızı ifade ediyoruz. Bu adımın, toplum ve paydaşlarımız ile kurduğumuz güçlü iletişim ile güvene dayalı ilişkinin daha da gelişmesine ve örnek teşkil etmesine katkı sağlayacağına da inanıyorum.”

“HEP DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yeşilova Grubu’nun kurulduğu günden beri insan odaklı bir kurum kültürü oluşturma hedefiyle çalışmalarına devam ettiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova da şunları kaydetti: “Yeşilova olarak bugüne kadar çok başarılar elde ettik, yatırımlar yaptık, büyüdük, Grubumuza güç kattık. Ama tüm bunları hep birlikte başardık. İnandığımız ve bizi bugünkü başarılara ulaştıran konularda da hep daha iyisini istedik. Bugün de hem toplumsal noktada hem de ailemizin bir parçası olan kadın çalışanlarımız için daha iyiye ulaşmak için bir araya geldik. Çünkü bu bizim kültürümüzde var. Daha iyiye ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından lansman toplantısına katılan tüm yöneticiler ve çalışanlar, manifestoyu imzaladı.

Leave a Reply