Skip to main content

Yeşilova Holding, 11-12 Mayıs tarihlerinde Bursa Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleşen ve öğrencilerin staj, mezunların ise kariyer planlarına yön veren Kariyer Fuarı etkinliğine katıldı.  

 

Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından organize edilen ve sadece üniversite öğrencilerinin değil, mezun olup kariyerine yön vermek isteyen gençlerin de katıldığı “Kariyer Fuarı” etkinliği, 11-12 Mayıs 2022 tarihlerinde, üniversitenin Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuara katılan şirketlerin, fakültelerdeki öğrenci ve yeni mezunlara staj ve iş fırsatları sunması beklenen etkinlik; İK uzmanları ve adaylar arasında gerçek zamanlı etkileşimi sağlayan bir ortamda gerçekleşti. 

 

Birbirinden değerli etkinliklerde gençlerle bir araya gelmeye devam eden Yeşilova Holding de Kariyer Fuarı’nda yerini aldı. Grup şirketlerinin farklı birimlerinden uzmanlar, iki gün boyunca öğrencilerin staj ve iş imkanları üzerine sorularını cevaplayarak, kendi tecrübeleriyle onların kariyer planlamalarını daha bilinçli gerçekleştirmelerine katkı sağlayacak önerilerde de bulundu.  

 

“GENÇLERİMİZLE BULUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

Kariyer Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulunan Yeşilova Holding İnsan Kaynakları Müdürü Miraç Polatlı, “Öğrenci ve mezunların farklı sektörlerden şirketleri ve iş alanlarını tanıması, iş ve staj bulma olanakları, iş hayatına hazırlık süreçlerinde bilinçli tercihler yapmaları noktasında çok önemli etkinliklerden bir olan kariyer fuarlarında bundan sonraki süreçte de yerimizi almaya ve gençlerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz. Tüm gençlerimize katılımları için teşekkür eder, kariyer yolculuklarında başarılar dileriz” dedi.  

 

Fuarla birlikte, gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılması, iş ve staj imkanlarına erişimde olanak sağlanması amaçlıyor. Fuarda iş ve staj fırsatları, kariyer imkanları hakkında gerçekleşen görüşmelerin yanında, çeşitli paneller ve seminerler de düzenlendi.  

Leave a Reply