Skip to main content

Yeşilova Gönüllüleri, çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratmak ve temiz bir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla Kumsaz sahilini plastik ve çöplerden kurtardı.

Sık sık doğa ile buluşan, bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için çalışan Yeşilova Gönüllüleri, Kumsaz sahilini kötü bir görüntüye yol açan ve doğaya ciddi şekilde zarar veren plastik, kâğıt, metal gibi atıklardan temizledi. “Temiz çevre, temiz gelecek” sloganıyla bir araya gelen çalışanlar, çocuklarıyla birlikte pazar gününü çöp toplayarak geçirdi. Sahil temizlemenin yanı sıra bir farkındalığın oluşmasını da sağlayan Yeşilovalılar, 7’den 70’e bu bilincin oturması için çalışmalarını sürdürecek.

Yeşilova: “Çevrecilik En Önemli Değerlerimizden”

Etkinliğe katılan miniklere sertifikalarını veren Yeşilova Holding İcra Kurulu Başkanı Yalçın Yeşilova, çevreciliğin kurum değerleri içinde çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. Yeşilova, doğada çözündüğü iddia edilen bioplastikler ile ilgili de şu bilgileri verdi: “Çevre kirliliğinin önüne geçmek için ortaya atılan bioplastikler aslında tamamen bir pazarlama unsuru! Bu ürünler çevrede çözünüp yok olmuyor, sadece belirli ısıda ve sıcaklıkta yok olabiliyorlar. Çevre kirliliğinin önüne geçmek için bu tip yöntemlerdense tek kullanımlık ambalajları olan ürünleri kullanmamak daha kesin bir çözüm olacaktır. Etkinliğimize katılan tüm çalışma arkadaşlarımıza dünya adına teşekkür ediyorum.”