Skip to main content

“Güçlü Ekip, Güçlü Bir Gelecek Bir Arada” mottosuyla 2023 yılında faaliyetlerine başlayan Yeşilova Holding Teknoloji Yol Haritası Projesi, düzenlenen çalıştayda yeni dönem strateji ve yol haritalarını belirledi.

Yeşilova Holding bünyesindeki şirketlerin yöneticilerinin katılımıyla oluşturulan ve sektör trendleri, gelecek planları, hedef pazarlar ve yeni teknolojiler gibi başlıklarda stratejiler geliştirmek amacıyla 2023 yılında kurulan Yeşilova Otomotiv Teknoloji Yol Haritası Projesi, Grubun gelecekteki otomotiv endüstrisindeki yol haritasını şekillendirecek önemli adımları yeniden çiziyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilen çalıştayda, Grubun çeşitli şirketlerinden proje üyeleri bir araya gelerek, yeni dönem projelerini, aksiyon planlarını ve stratejilerini ele aldı. Çalıştayda, sektördeki en yeni trendler, yenilikçi teknolojiler ve değişen pazar dinamikleri hakkında kapsamlı değerlendirmeler yapıldı.

YENİLİKÇİ VE REKABETÇİ BİR GELECEK İNŞA EDECEĞİZ

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Otomotiv sektörü hızla gelişen ve dönüşen bir alan. Biz de bu değişime ayak uydurmak ve öncülük etmek için geçtiğimiz yıl bu projemizi hayata geçirdik. Güçlü ekibimizle birlikte, daha sürdürülebilir, yenilikçi ve rekabetçi bir gelecek inşa etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Çalıştayda öne çıkan başlıklar arasında, elektrikli ve hibrit araç teknolojileri, otonom sürüş sistemleri, yapay zeka uygulamaları ve sürdürülebilir üretim çözümleri yer aldı. Ayrıca, küresel pazarlarda büyüme stratejileri ve iş birlikleri üzerinde duruldu. Projenin bir parçası olarak, Yeşilova Holding’in otomotiv endüstrisinde üretim yapan şirketleri, Ar-Ge yatırımlarını artırarak inovasyon odaklı çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor. Bu stratejik adımlar ile otomotiv endüstrisindeki konumunu daha da güçlendirmeyi ve geleceğe yönelik sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

Leave a Reply