Skip to main content

Yeşilova Holding’in otomotiv endüstrisindeki köklü markası Canel Otomotiv’in Hasanağa OSB’deki yeni fabrikası, Ford’un global çaptaki en önemli kalite sertifikalarından biri olan Q1 belgesine layık görüldü.

Alüminyum endüstrisinde Türkiye’nin en köklü ve başarılı gruplarından olan Yeşilova Holding’in, otomotiv endüstrisi için yenilikçi çözümler ve katma değerli üretimler gerçekleştiren şirketi Canel Otomotiv, Ford Q1 belgesi aldı. Şirketin Hasanağa OSB’deki ikinci fabrikasının layık görüldüğü belgenin töreni, Ford Otosan’ın üst düzey yöneticileri, Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ve Yönetim Kurulu üyeleri ile grup şirketlerinden yöneticiler ve çalışanların katılımıyla düzenlendi.

18 YIL SONRA AYNI GURUR

Törende söz alan Canel Otomotiv Genel Müdürü Umut Özdeş, “Otomotiv endüstrisinde dünyanın en köklü markalarından olan Ford ile uzun yıllara dayanan stratejik iş birliğimizden büyük memnuniyet duyuyoruz. Ovaakça fabrikamız bundan tam 18 yıl önce bu belgeyi almıştı. İki yıl önce üretimin başladığı Hasanağa fabrikamızın da bugün Ford Q1 belgesine layık görülmesinden ötürü gururluyuz. Bu belgelendirme, 2021 yılında Altın Tedarikçi Ödülünü alan şirketimizin başarılarının devamını göstermesi açısından çok değerli ve anlamlı. 2023 yılı Holding ve grup şirketleri olarak emeklerimizin karşılığını ödüllerle ve başarılarla aldığımız bir yıl oldu. ‘Best Managed Company’, ‘Great Place To Work’ ‘EFQM Mükemmellik Ödülü’ UN Global Compact üyeliği ve WEP imzacısı olmak gibi seri başarıların, 2024’ün hemen başında Q1 belgesi ile taçlandırılması bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Şirketimizin elektrikli araçlar başta olmak üzere otomotiv çözümlerindeki konumunu daha da güçlendirecek bu adımda Ford’un desteğini almanın heyecanı bizler için çok büyük. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve bu değerli başarılara ulaşmamızı sağlayan başta Ford olmak üzere tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkür ederim” dedi.

GURUR DOLU 49 YIL

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova da “Elbette ki alınan ödüller ve elde edilen başarıların şirketler için önemi çok büyük. Bir anlamda da verdiğiniz emeklerin karşılığını almış oluyorsunuz. Her bir ödül o şirketin başarısını ortaya koyarken, aynı zamanda yeni müşterilerin kazanımı, çalışan sadakatinin artırılması ve içerideki motivasyona da yansır. Yeşilova Grubu olarak kurulduğumuz günden bu yana tam 49 yıldır, birçok farklı alanda gerek iş ortaklarımız gerekse de ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından ödüller ve başarılara layık görülmekten kıvanç duyuyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’DEKİ İLK FİRMA

Yeni teknolojiler içeren elektrikli araçlara yönelik üretim gerçekleştirerek, Türkiye’de bu belgeyi almaya hak kazanan ilk firmanın belki de Canel Otomotiv olduğunu açıklayan Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı ve Satın Alma Lideri Murat Senir de “Bu ayrıca gurur duyulması gereken bir durum. Daha da önemlisi, gelecek için motivasyonunuzu fazlasıyla artırması gereken bir başarı. Bu fabrikanın gelişim sürecinde 4-5 kez bulundum ve adım adım şahit oldum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Törende Ford Q1 belgesi ve bayrağı, Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı ve Satın Alma Lideri Murat Senir tarafından Canel Otomotiv Genel Müdür Umut Özdeş’e takdim edildi, ardından Q1 bayrağı tüm çalışanların katılımı ile açılarak teslim alındı.

FORD Q1 BELGESİ

Yönetim, tedarik zinciri, insan kaynakları, proje, üretim ve kalite yönetim süreçlerini titiz ve detaylı biçimde analiz eden Ford Q1 kalite sistemi, dünya genelinde önemli bir referans noktası kabul ediliyor. Ford’un tedarikçilerinden talep ettiği belge, yeni projelerde yer almanın kilit unsuru olarak görülüyor.

Leave a Reply